هتل بانوان در شهر مقدس قم

قسمتی از متن پایان نامه :

نواحى کوهستانى

این نوع خاص اکوسیستم را اکثرا در نواحى جنوب و جنوب غربى استان می‏توان پیدا نمود و به گونه کلى این نواحى ارتفاع بیش از 1500 متراز سطح دریا را شامل می‏گردد و بیشترین حجم بارش استان در این مناطق بوده و منشا جریان رودهاى فصلى و در واقع پایگاه تمرکز جمعیت روستایى استان می‏باشد. پوشش گیاهى منطقه تقریبا غنى و به صورت پوشش می باشد کوهستانى می باشد و درختچه هاى بادام کوهى، ازگیل و پسته وحشى از شاخص هاى گیاهى این مناطق بشمار می‏رود.از جانواران منطقه می‏توان به: بز، گربه وحشى، گرگ، شغال، روباه، تشى، خوک وحشى و… و پرندگانى نظیر شکاری ها و برخى پرندگان پاسرى فرم تصریح نمود مانند: عقاب دشتى، دلیجه، شاهین، کرکس، انواع گنجشک و…

از مهم ترین نوحى کوهستانى استان می‏توان به منطقه شکار ممنوع پلنگ دره تصریح نمود که با وسعتى معادل 36،000 هکتار در جنوب غربى قم در 50 کیلومترى این شهرستان قرار دارد. وجود ارتفاعاتى مانند کوه آله و سخت حصار از ویژگ هاى توپوگرافى منطقه محسوب می‏گردد و وجود چشمه سارهاى فراوان و مناظر طبیعى زیبا از ویژگی هاى تفرجى منطقه بحساب می‏آید. پوشش گیاهى مناسب که از شاخص ترین گونه ها می‏توان به انواع گرامینه ها، گز، بادام کوهى (بادامچه) گون، کلاه میرحسن تصریح نمود و تنوع جانورى مناسب از قبیل: کبک، تیهو، بلدرچین، کل و بز، قوچ و میش، گرگ، گراز، شغال و روباه از پارامترهایى می باشد که در صورتى که مورد محافظت قرار گیرند می‏تواند در زمره مناطق خوب کشور باشد. این منطقه در آینده اى بسیار نزدیک به منطقه حفاظت شده تبدیل خواهد گردید.

4-6-  دیدنی های قم

قم بیشترین شهرت خود را مدیون حرم حضرت معصومه (ع) می باشد که زیرا نگینی در میان شهر            می درخشد و هرساله جمع کثیری از زائران را به سمت خود می خواند. قم دارای جاذبه های گردشگری متعددی می باشد.

این استان کوچکترین استان ایران و یک شاهراه  ارتباطی به شمار می رود از این رو هر ساله میزبان تعداد زیادی از مسافران و گردشگران می باشد.

به گزارش بانکی دات آی آر گرچه طبیعت سبز، کوه های بلند و قلل سفیدپوش، سواحل نیلگون و… زیبا و تماشایی می باشد، اما در کویر نیز مناظر شگفت انگیز و دیدنی های بسیار هست که در هیچ جای دیگر نمی توان پیدا نمود. صحراهای پوشیده از نمک، تپه های طلایی، شن های روان، کوه ها و تپه های خاکی و… همه از چشم اندازهای بی نظیر کویری قم می باشد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

-چگونه می توان امکان مسافرت بانوانی که به صورت تجرد به سفرمی طریقه ودر عین حال نیاز به امنیت دارند را فراهم نمود؟

-طراحی یک هتل مطلوب بانوان چه ویژگی های می تواند داشته باشد؟

– آیا بانوان کشورمان و کشورهای مسلمان دیگر  از این نوع ابنیه ها  در سطح کشور استقبال می کنند؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه

دسته بندی : پایان نامه ارشد