عنوان کامل پایان نامه :

 هتل بانوان در شهر مقدس قم

قسمتی از متن پایان نامه :


رودخانه هاى استان قم

به دلیل ویژگی هاى طبیعى، استان با کمبود منابع آب سطحى و زیرزمینى مواجه می‏باشد. روردخانه هاى قمرود و قره چاى جریانهاى دایمى و سطحى را تشکیل می‏دهند که با احداث سدهاى 15 خرداد و ساوه بر روى آن ها در سالیان اخیر مهار شده اند. رودهاى دیگر استان مثل بیدهند، ابرجس و کبار به صورت فصلى می‏باشند که بخش عمده اى از آب مورد نیاز جهت تامین آب شرب و کشاورزى از این طریق تامین می‏گردد مهم ترین آن ها قمرود با طولى معادل 288 کیلومتر می باشد که منبع تامین آب سد 15 خرداد نیز می‏باشد که انواع ماهیان همچون آزاد، شور و کپور در این رودخانه وجود دارند. خاطر نشان می گردد که استان قم مجموعا داراى 3190 چشمه و قنات و چاه هاى عمیق و نیمه عمیق می‏باشد که عمده ترین آب مصرفى استان را در بخش هاى مختلف، خصوصا کشاورزى تامین می‏کند.

 

ارتفاعات مهم استان

با در نظر داشتن وضعیت چینه شناسى قم، استان قم در خط القعر استان هاى مجاور واقع شده می باشد که وجود ارتفاعات در قسمت جنوب و جنوب غربى باعث پیدایش آب و هواى نیمه مرطوب و کوهستانى و روستاهاى سرسبز گشته می باشد. از مهم ترین ارتفاعات استان می‏توان به کوه سخت حصار، کوه آله، کوخ تخت سرحوض، کوه کلاه قاضى، کوه خضر، کوه دو برادران، کوه ولیجا، کوه گلستانى و کوه آقانظر تصریح نمود و کوه هاى دیگرى هم در اطراف قم قرار گرفته اند که داراى ارتفاع چندانى نمی‏باشند و عبارتند از: کوه تیره، کوه کرمجگان، کوه وشنوه، و کوه فردو.

 

نواحى دشتى

این نواحى بیشتر در مرکز و شمال و شرق استان با شیب کم از اطراف به سمت دریاچه نمک و حوض سلطان کشیده شده و هر چه از نواحى غرب و کوهستانى جنوب به سمت دریاچه نمک و دشت مسیله حرکت کنیم از کیفیت آب و خاک کاسته شده و دشت هایى به شکل بیابان هاى خالى از سکنه با پوشش گیاهى منفرد به چشم می‏خورد. این مناطق در صورت احیاء، زیستگاه مناسبى جهت زیست جانورانى نظیر: جبیر، گورخر آسیایى، یوزپلنگ و پرندگانى نظیر: هوبره و انواع کبوتر می‏تواند باشد. هم چنین به علت شرایط خاص منطقه پرورش شتر در این مناطق به صورت پراکنده صورت می‏گیرد.
در فصل پاییز و زمستان (به خصوص زمستان) در اطراف دریاچه حوض سلطان و دریاچه نمک پرندگان مختلفى شامل حواصیل، غاز خاکسترى، آنقوت، لک لک و… که به این مناطق مهاجرت کرده اند را نیز می‏توان نظاره نمود.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

-چگونه می توان امکان مسافرت بانوانی که به صورت تجرد به سفرمی طریقه ودر عین حال نیاز به امنیت دارند را فراهم نمود؟

-طراحی یک هتل مطلوب بانوان چه ویژگی های می تواند داشته باشد؟

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

– آیا بانوان کشورمان و کشورهای مسلمان دیگر  از این نوع ابنیه ها  در سطح کشور استقبال می کنند؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه

دسته بندی : پایان نامه ارشد