هتل بانوان در شهر مقدس قم

قسمتی از متن پایان نامه :

   گردشگری جمعی:

گردشگری جمعی تا زمانی که دو چیز پدید نیامده بودند توسعه نیافت:

1-آموختن  زبان های  مختلف که  به حمل  و نقل  تعداد زیادی مسافر در زمان کوتاه به تفرج گاه ها کمک نمود.

2-  پیشرفت وضع اقتصادی که به طبع آن تعداد بیشتری از مردم از مزایای زمان تفریح و استراحت خود برخوردار شدند.

بزرگترین تحول اختراع راه آهن بود که در پنجم جولای1841اولین تور گروهی در تاریخ را متناسب نمود. بدین ترتیب یک ترن را برای گروهی از پیروان اصل منع استعمال مشروبات الکلی به صورت در بست کرایه نمود (بصورت چارتر) که از لستر به رالی (راهپیمایی) در شهر راف برو می رفتند که 20 مایل با آنجا فاصله داشت. کوک بلافاصله پتانسیل تجاری پنهان در این بخش را متوجه گردید و تبدیل به اولین برگزار کننده تور گردید.

بزودی دیگران نیز از وی پیروی کردند و نتیجه این گردید که صنعت گردشگری به سرعت در اوائل دوران سلطنت ملکه ویکتوریا توسعه پیدا نمود. در آغاز این حرکت توسط طبقه متوسط در حال رشد طرفداری گردید که می توانستند مرخصی کاری بگیرند و استطاعت مالی مسافرت رفتن را داشتند و حتی می توانستند مدت زمانی در پانسیون ها بمانند.

در هر صورت، اعلامیه بانک تعطیلات در سال 1871برای اولین بار حق قانونی کارگران برای رفتن به تعطیلات را تصویب نمود. حتی اگر در این زمان به آنها پولی پرداخت نمی گردید.

ترکیب مسافرتهای کوتاه مدت، تسهیلات سفری و مسافرت به این مفهوم بود که اولین تفرج گاه هایی که در انگلستان پدید آمدند شهرهای کوچک ساحلی بودند که تا سرحد امکان به شهرهای مهم و مرکزی و صنعتی در حال رشد نزدیک بودند.

پدیده دیگری که به پیشرفت صنعت گردشگری کمک نمود تعطیلات از پیش پرداخت شده بود. تا سال1925 کارفرمایان بابت تعطیلات 108 میلیون کارگری که کار یدی انجام می دادند، پول پرداخت می کردند. تا سال1939، 11میلیون نفر به تعطیلات از پیش پرداخت شده رفتند (30% خانواده ها از این جایگاه بهره گیری کردند).

از سال 1963 آن چیز که که خط راه آهن برای گردشگری داخلی انجام داده بود خطوط هوایی و تورهای دسته جمعی برای گردشگری بین المللی انجام دادند. امروزه ساکنین لندن به همان سادگی که 100 سال پیش به برایتون می رفتند میتوانند به بریندلی بروند.

گردشگری تبدیل به صنعتی بسیار پول ساز شده، و به سرعت در حال افزایش در کشورهای پیشرفته با سرعتی بیشتر از رشد سالیانه می باشد. گردشگری پذیری در بسیاری از کشورهای در حال توسعه با سرعت بسیاری در حال افزایش می باشد که اغلب در این کشورها این شاخه گردشگری مهم ترین فعالیت اقتصادی در GDP محلی می باشد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

-چگونه می توان امکان مسافرت بانوانی که به صورت تجرد به سفرمی طریقه ودر عین حال نیاز به امنیت دارند را فراهم نمود؟

-طراحی یک هتل مطلوب بانوان چه ویژگی های می تواند داشته باشد؟

– آیا بانوان کشورمان و کشورهای مسلمان دیگر  از این نوع ابنیه ها  در سطح کشور استقبال می کنند؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه