هتل بانوان در شهر مقدس قم

قسمتی از متن پایان نامه :

فرهنگ و معماری

فرهنگ خصوصیات فرهیخته جوامع انسانی، از پیدایش بشر تا عصر حاضر می باشد و مجموعه شناخت‌ها و معارف اکتسابی بشر به پدیده‌های محیطی، جهت بهتر زیستن و پیشرفت از آغاز حیات و بشر مهاجر بدون سرپناه و استمرار آن تا امروز، تعریف ساختار تمدن می‌باشد. فرهنگ و تمدن ایرانی سرشار از ارزش‌هاست و تاریخ سرزمین ما گواه آن می باشد و این شامل معماری گذشته، که تجلی و زبان گویای فضای زیست‌ جوامع کهن در پهنه کشور ما بوده نیز می گردد.

معماری ایران دارای سبک و هویت بوده می باشد. به بافت عرصه عمومی و عرصه‌های خصوصی و موجودیت‌شان در کالبد شهر کاشان و یزد و… توجه کرده و دل بسپاریم. تجلیات ذوق و سلیقه، زیبایی و لطافت، عشق و محبت و روابط مردمی و سایر ظرافت‌های انسانی عجین شده با تار و پود شهر، که برگه‌های زرین و زنده و گویای تاریخ اجتماعی و شهرسازی گذشته‌اند، طی نیم قرن اخیر، به دست متولی نمایان ناآگاه تخریب شده، می‌رود تا برای همیشه از میان برود.

بزرگانی زیرا، فرانک لوید رایت، آنتونیوگائودی، لوکوربوزیه، گروپیوس، میس‌وندروهه، آلوار آلتو، میکلوچی، کنزوتانگه، لویی کان و… چه در سرزمین خود و چه در ماوراء مرزهای کشورشان آثاری را طرح و خلق کردند که هیچگاه دستخوش تغییرات چهره، ناشی از قوانین خشک محلی و جاری برای عموم نشدند و به عنوان یک اثر هنری و شئی موزه‌ای در فضای مردمی پا گرفتند، که امروزه جزو مفاخر هنر معماری قرن بیستم و جاذبه‌های توریستی به ثبت رسیده و از آنها شدیداً مراقبت می گردد و مورد بازدید شیفتگان هنر معماری قرار دارند.

 

2-14-  فتح فضای معماری به دست زنان

مادامی که زنان با فضاهای سرپوشیده کوچک و مردان با فضاهای آزاد سر و کار داشته باشند شیوه کاری مردان دارای شأن و مرتبه بالاتری می باشد و آنگاه خود به خودکارهای بزرگ و فضاهای کاری بزرگ بیشتر به چشم می‌آیند فضاهای سرپوشیده انبوه و پر از آثار زنان تمام چنین پنداشت‌هایی را خنثی نمود.

فضاهایی عمومی که زنان می‌توانند در آنها احساس امنیت کنند و آزادتر قدم بزنند. قوانین ناخودآگاهی راند ذهنمان برای تخصیص بعضی فضاها به بعضی از افراد یا اقشار داریم که فضا هیچگاه نمی‌تواند فقط به جغرافی مربوط باشد و بس فضا با روانشناسی نیز عمیقاً سر و کار می‌یابد و مادر درون خود محرماتی را در نظر می‌گیریم ولو آنکه سخنی هم درمورد‌شان بر زبان نرانیم‌ فضا استعاره‌ای مهم در پیوندها و خویشاوندی‌ها به شمار می‌‌آید. مثل اینکهً ماکماکان به تردد زنان در جعبه‌های کوچک ادامه می‌دهیم اما آنان سرافرازانه و فرم از آنها بیرون می‌آیند و قدم بر صخره سخاوتمندانه سهم بندی شده دنیا می‌نهند.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

-چگونه می توان امکان مسافرت بانوانی که به صورت تجرد به سفرمی طریقه ودر عین حال نیاز به امنیت دارند را فراهم نمود؟

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

-طراحی یک هتل مطلوب بانوان چه ویژگی های می تواند داشته باشد؟

– آیا بانوان کشورمان و کشورهای مسلمان دیگر  از این نوع ابنیه ها  در سطح کشور استقبال می کنند؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه