هتل بانوان در شهر مقدس قم

قسمتی از متن پایان نامه :

در قدیمی ترین واحدهای اقامتی و پذیرائی تهران که امروز فقط نامی از آن باقی مانده می باشد می‌توان مهمانخانه مدرن گراند هتل را نام برد. گراند هتل از مجلل‌ترین و معروفترین هتل‌های نیم قرن پیش تهران بود. این هتل در خیابان لاله‌زار کمی بالاتر از کوچه ملی قرار داشت و در سالهای پیش هر وقت میهمان سرشناسی از خارج به تهران می‌رسید تنها محلی که برای  اقامت او در نظر گرفته می‌گردید گراند هتل بود. گراند هتل سالن بزرگی نیز داشت که هنرمندان آن روز ایران در آن به اجرای برنامه می‌پرداختند و به تدریج که هتل‌های دیگر در تهران ساخته گردید این هتل از رونق افتاد. کافه و رستورانهای آن روز در حقیقت محل تجمع اعیان و اشراف آن وقت بود و رفتن به کافه و رستوران خود یک  نوع  تشخص محسوب می‌گردید.

   3-  15-  گردشگری

گردشگری به گونه کلی به عنوان مسافرت تفریحی در نظر گرفته می گردد.

هر چند که در سال های اخیر شامل هرگونه مسافرتی می گردد که شخص به واسطه آن از محیط کار یا زندگی خود خارج گردد. در بعضی از منابع ذکر گردیده که توریست ها کسانی هستند که سفرشان کمتر از 24 ساعت و بیشتر از 1سال نباشد.

کلمه توریست از زمانی پدید آمد که افراد طبقه متوسط به مسافران طبقه اشراف پیوستند. از زمانی که مردم جامعه داراتر شده و عمرشان طولانی تر گردید، این امر ممکن و بدیهی گردید که مردم طبقات پائین و متوسط جامعه که شغل ثابتی داشتند در سلامت و با اندوخته ای (پس اندازی) کافی بازنشسته شوند.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

اغلب توریست ها بیش از هرچیز به آب و هوا، فرهنگ و طبیعت مقصد خود علاقمند هستند. ثروتمندان همیشه به مناطق دور دست سفر کرده اند، البته نه به صورت اتفاقی، بلکه در نهایت به یک مقصود خاص  برای دیدن ساختمان های معروف و آثار هنری دیگر، آموختن زبان های جدید و چشیدن غذاهای متفاوت.

گردشگری سازمان یافته در حال حاضر یک بخش سه گانه صنعت بسیار مهم در تمام جهان می باشد. قسمت عمده اقتصاد ملی به شدت به گردشگری وابسته می باشد.

گاهی اوقات واژه گردشگری به صورت کنایه آمیز بهره گیری می گردد. برای نشان دادن علاقه ای سطحی به جوامع و شگفتی های طبیعی که توریست ها از آن دیدن می کنند.

 

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

-چگونه می توان امکان مسافرت بانوانی که به صورت تجرد به سفرمی طریقه ودر عین حال نیاز به امنیت دارند را فراهم نمود؟

-طراحی یک هتل مطلوب بانوان چه ویژگی های می تواند داشته باشد؟

– آیا بانوان کشورمان و کشورهای مسلمان دیگر  از این نوع ابنیه ها  در سطح کشور استقبال می کنند؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه