هتل بانوان در شهر مقدس قم

قسمتی از متن پایان نامه :

کارهای جمعی و گسترش سرمایه‌ها به مقصود تأسیس هتل‌های زنجیره‌ای در همان سالها شروع گردید و این پدیده با عارضه‌ای نیز همراه گردید. بدین ترتیب که دارندگان هتل‌های کوچکتر خود را در مبارزه برای بقا با سرمایه‌داران بزرگ، از بین رفته می‌دیدند. این صنعت در ابعاد و ملیتهای مختلف توسعه می‌پیدا نمود و هتل‌های زنجیزه‌ای بین‌المللی می‌توانستند تخصص، تکنولوژی و بازاریابی را به خود اختصاص دهند که دارندگان هتل‌های کوچک و منفرد از این امتیاز بی‌بهره‌ بودند و راهی نداشتند غیر از آنکه به هتل‌های زنجیره‌ای مانند شرایتوان، هیلتون، هایت، هالید‌ی این، رامادار این و غیره بپیوندند. رونق و گسترش هتلهای بزرگ روزافزون می باشد به طوری که نمی‌توان بر آن پایانی متصور گردید در این گونه هتل ها ارائه خدمات و برآوردن نیاز مشتریان و میهمانان به بهترین وجه صورت می‌گیرد و همواره کوشش در این می باشد که سرویس و خدمات بهتر و کاملتری در اختیار میهمانان قرار گیرد و رضایت آنها بیش از پیش فراهم گردد.

3 -12-  گراند هتل

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

همزمان با پیشرفت صنعت در اروپا و به وجودآمدن راه‌آهن و ارتباطات وسیع همچنین توسعه وسایل ارتباطی و بسط و تجارت و بالاخره ظاهر شدن طبقه جدید اجتماعی (بورژوا)، همه علل اصلی به وجودآمدن این فرم جدید هتل گردیدند. گراند هتل‌ها را می‌توان جلوه‌گاه عظمت همه این ارزشهای اجتماعی جدید دانست. این زمان نه تنها بقای خانواده‌های بزرگ، نجیب، شاهزادگان و حکمرانان هنوز مورد تکریم بودند. بلکه هدف اصلی جلب طبقه جدید شهری در فضای معماری جدیدی بود که از امکانات مالی وسیعی برخوردار بودند. کمیت و کیفیت تکریم در گراند هتل‌ها در ارتباط با مقدار سرمایه و اعتبار بانکی اشخاص قرار گرفت.

  3-13- هتل‌های امروزی

آن چیز که امروز به عنوان یک هدف  اصلی در هتل‌های جدید مورد توجه طراحان می‌باشد، موضوع راحتی مهمانان می باشد، یعنی محیطی خلق نمائیم که هر چه بیشتر گرم و شاد و فامیلی  باشد و از همان  امتیازات و تسهیلات زندگی فامیلی برخوردار باشد. فضاهای  فردی یا دسته جمعی آن بتواند  نیازهای فیزیکی و ادراکی تازه واردین را جوابگو باشد، نه مانند سالن های مجلل گراند هتل‌ها مربوط به پنجاه سال پیش که فقط جلوه‌گاه یک زندگی پرزرق و برق تشریفاتی بود و تنها می‌توانست در اختیار تعداد معدودی قرار گیرد. امروزه کوشش گردیده که این وضع دگرگون شده وکلیه افراد بتوانند بسادگی از این مجموعه بهره گیری نمایند.

در هتل‌های جدید ارتباط و تماس بین کارکنان هتل و میهمانان به حداقل خود رسیده می باشد. این موضوع  به علت پیشرفت تکنیک، تجهیزات و تأسیسات آن می‌باشد. از طرف دیگر نحوه این برخورد هم با شکل قبلی خود بکلی متفاوت می باشد. آن تشریفات واحترامات و تعارفات ساختگی به تعداد  زیادی از میان رفته و روابط صحیح‌تر و انسانی‌تر جانشین آن گردیده می باشد. از طرف دیگر بایستی توجه داشت که عظمت و ابهت گراند هتل‌ها با آن همه ظرافت کاریها و زیبائیهای درونی آن امروزه همگی از بین رفته و فضاهای سالم‌تر و کوچکتر جانشین آن گردیده می باشد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

-چگونه می توان امکان مسافرت بانوانی که به صورت تجرد به سفرمی طریقه ودر عین حال نیاز به امنیت دارند را فراهم نمود؟

-طراحی یک هتل مطلوب بانوان چه ویژگی های می تواند داشته باشد؟

– آیا بانوان کشورمان و کشورهای مسلمان دیگر  از این نوع ابنیه ها  در سطح کشور استقبال می کنند؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه

دسته بندی : پایان نامه ارشد