هتل بانوان در شهر مقدس قم

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

قسمتی از متن پایان نامه :

  3-6- آپارتمان  Apartment:

عبارت می باشد از یک هال و پذیرایی  با  یک، دو و یا سه اتاق خواب که هر کدام دارای دو تخت می باشد. در صورتی که دواتاقه باشد، معمولاً یک اتاق (دبل) یک تخت دو  نفره و اتاق دیگر  توئین، دو تخت یک نفره خواهد داشت. هر آپارتمان یک حمام مشترک دارد و یک آشپزخانه  کوچک معمولاً در قسمت  پذیرایی به تعداد کافی صندلی یا مبل راحتی  هست.

 

استودیو Studio:

 به اتاق هایی گفته می گردد که در بدو  ورود به شکل اتاق پذیرایی دیده می گردد اما در صورتی که مبل ها یا کاناپه ها را به صورت تختخواب در آورند حکم اتاق خواب را خواهد پیدا نمود، از این رو روزها اتاق پذیرایی و شبها اتاق خواب می باشد.البته کاناپه ها طوری ساخته شده اند  که می توان بالش و پتو و ملحفه را  داخل آن جای داد. اتاق استودیو حمام  نیز دارد، استودیو می تواند آشپزخانه کوچکی نیز داشته باشد.

 

  کانکتد روم  Connected Room:

دو اتاق تودرتو را می گویند، هر دو اتاق به راهرو اصلی هتل راه دارد و هر کدام به تنهایی یک اتاق کامل می باشد و حمام جداگانه ای هم دارد، این دو اتاق به وسیله یک در از وسط به هم متصل می باشد. چنانچه یک  خانواده چهار نفره، چنین اتاقی را درخواست نماید، بچه ها در یک اتاق و پدر و مادر در اتاق دیگر اقامت خواهند نمود، بدون این که درب راهرو اصلی را باز کنند، دو اتاق از درب وسط می توانند با هم در ارتباط باشند.

 

کابانا  Cabana:

اتاقی می باشد هم کف، که  پنجره آن به  محوطه ای باز می گردد که متصل به استخر شناست. ساکن چنین اتاقی می تواند برای تعویض لباس از اتاق مخصوص خود بهره گیری نماید.

 

   فیستا سوئیت  Fiesta Suite:

 این نوع سوئیت ها معمولاً در هتل هائی قرار دارند که دارای سالن عروسی می باشد و پس از پایان مجلس عروسی، برای استراحت و خواب در اختیار عروس و داماد  قرار می گیرد. معمولاً مخارج این سوئیت قبلاً جزو هزینه های مجلس عروسی مقصود گردیده و حساب جداگانه ای ندارد.

 

3-7- میهمانسرا:

میهمانسرای جهانگردی تاسیساتی مشابه هتل هستند، که اکثرا در سطح هتلها و یا مهمانخانه های دو تا سه ستاره می باشند و در اکثر شهرهای ایران این قبیل تاسیسات اقامتی ایجاد شده اند. جنبه عام المنفعه بودن،این تاسیسات برج جنبه بازرگانی– اقتصادی آن غلبه دارد.

از این دیدگاه مهمانسراها را می توان جزو اقدامات زیر بنایی بشمار آورد، همچون جاده، آب، برق، پست، تلگراف، تلفن و…

مهمانسراهای جهانگردی در ایران و یا در سایر کشورها بصورت زنجیره تاسیسات اقامتی می باشند و پس مسئله مدیریت و خدمات آنها در سراسر کشور از استانداردهای ویژه خود پیروی می کند.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

-چگونه می توان امکان مسافرت بانوانی که به صورت تجرد به سفرمی طریقه ودر عین حال نیاز به امنیت دارند را فراهم نمود؟

-طراحی یک هتل مطلوب بانوان چه ویژگی های می تواند داشته باشد؟

– آیا بانوان کشورمان و کشورهای مسلمان دیگر  از این نوع ابنیه ها  در سطح کشور استقبال می کنند؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه