هتل بانوان در شهر مقدس قم

قسمتی از متن پایان نامه :

نیاز امروز زنان

زن امروز به علم و آگاهی پردامنه و وسیعتری نیازمند می باشد از آن بابت که دام‌های گسترده‌ای در سر راه او قرار دارد و او بدون آگاهی لازم و بدون داشتن مقصدی که به سوی آن روان باشد نمی‌تواند خود را از این دام‌ها نجات بخشد.

 

2-6-  آرمانداری زن

برای زن مهم می باشد که آرمان و روش ارزنده‌ای را برای زندگی خود برگزیند و براساس آن پیش رود. در این آرمان و مقصد اصل بر این می باشد که عفت زن و پاکدامنی او تعقل و تعلم او و خویشتنداری او صیانت شده زیر سوال نرود.

 

 

2-7-  ورزش زنان از دیدگاه علم و پزشکی

تحقیقات گسترده‌ای در مورد عملکرد ورزشکاران زن صورت گرفته می باشد. یک اتفاق نظر کلی در مورد سطح عملکرد آن وجود ندارد. اما ورزش تأثیرات بسزایی بر روی بدن بشر دارد تمرینات منظم ورزشی دارای فواید مشابهی در زنان و مردان دارد. کاهش فشار خون، پایین آوردن تعداد ضربان قلب، افزایش ظرفیت هوازی همراه با کاهش درصد چربی بدن تمام موارد فوق به پیشگیری بیماری‌های قلبی کمک می کند. تقویت استخوان‌ها و جلوگیری از پوکی استخوان نتیجه ورزش توأم با اعمال وزن روی بدن می باشد.

در یک جامعه پویا ایجاد شرایط برای سلامتی جسم و روان از اهداف مهم ورزش و تربیت بدنی می باشد یکی از تأثیرات شگرف ورزش تبلور اخلاق و معنویات در جامعه می باشد که این تأثیرات می‌تواند تأثیر زنان را که مربیان آینده جامعه‌اند در ابعاد مختلف زندگی تعمیق بخشد.

تربیت بدنی همانند هر پدیده خوب اجتماعی دارای گستردگی پیچیدگی و همبستگی خاص می باشد که با ارزش‌های اجتماعی و اخلاقی کاملاً آمیخته می باشد و به هر حال ورزش می‌تواند در انتقال ارزش‌ها و مفاهیم فرهنگی در جامعه تأثیر بسزا داشته باشد. زن مسلمان ایرانی با توجه مثبت و باوری مذهبی می‌تواند ورزش را بعنوان یک مسئولیت فردی تلقی کند تا بتواند از زندگی مفید و سازنده برخودار گردد و نیز مشکلاتی را که در آینده با آن مواجه خواهد گردید در فعالیت‌های ورزشی بیاموزد بسط و گسترش ورزش همراه با زمینه سازی اجتماعی و فرهنگی کافی مثبت در ایجاد یک جامعه پویا و بالنده خواهد بود.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

-چگونه می توان امکان مسافرت بانوانی که به صورت تجرد به سفرمی طریقه ودر عین حال نیاز به امنیت دارند را فراهم نمود؟

-طراحی یک هتل مطلوب بانوان چه ویژگی های می تواند داشته باشد؟

– آیا بانوان کشورمان و کشورهای مسلمان دیگر  از این نوع ابنیه ها  در سطح کشور استقبال می کنند؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه

دسته بندی : پایان نامه ارشد