عنوان کامل پایان نامه :

 هتل بانوان در شهر مقدس قم

قسمتی از متن پایان نامه :

نوتل:

تاسیساتی می باشد که در کنار رودخانه ها، دریاچه ها و سواحل دریاها به مقصود استراحت و تجدید قوا برای ملوانان و قایقرانان پیش بینی شده می باشد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

خانه ییلاقی:

به خانه ییلاقی و یا کلبه کوهستانی گفته می گردد، که در مسیر جاده های کوهستانی قرار دارد و امکانات توقف کوتاه مدت را فراهم می نماید. متداول ترین و اصلی ترین تاسیسات پذیرایی مرسوم در دنیای امروزی رستوران نامیده می گردد.

در رستورانها انواع غذاهای محلی و رایج در جهان سرو می گردد شیوه ارائه سرویس در آنها تابع آیین پذیرایی و رستوران داری می باشد. این قبیل رستورانها یا در داخل تاسیسات اقامتی بزرگ و یا در خارج از آن در دور افتاده ترین مناطق شهرهای توریستی کشور قرار دارند.

 3- 11- سیر تحول هتل در جهان

صنعت هتلداری جدید آغاز خود را به کشورهای اروپایی بویژه سوییس مدیون می باشد. این صنعت در ساختمانهای کوچک و محقر که برای گشودن آنها ازکلیدهای چوبین بهره گیری می‌گردید، شکل گرفت و در همین هتل های کوچک انواع خدمات و سرویسها به مشتریان عرضه می‌گردید. دارندگان هتلها بیشتر طبقه ثروتمند و اشراف بودند. این مراکز هتل خوانده نمی‌شدند و کلمه Hotel از حدود سالهای 1760 میلادی برای نامیدن این مراکز بکار گرفته گردید. این واژه خود از کلمه هاستل (Hostel) مشتق شده می باشد که در همان سالها و در انگلستان برای نامیدن این مراکز به کار می‌رفت. در آمریکا مکان‌هایی که به این مقصود اختصاص می‌پیدا نمود را با واژه Inn مشخص می‌کردند (واژه Inn در زبان انگلیسی به مفهوم کاروانسرا، مسافرخانه، میهمان‌خانه و گاه به معنی منزل به کار برده می گردد) و همراه با این کلمه در مواردی مشابه از عبارت COFFEE HOUSE بهره گیری می‌گردید.

رشد  واقعی و تکامل این  صنعت در آمریکا با گشایش  سیتی هتل در نیویورک در سال 1794 آغاز گردید و این  نخستین ساختمانی بود که به ارائه خدمات مربوط به هتلداری اختصاص می‌پیدا نمود. فعالیتهای این مرکز به ایجاد  انگیزش و رقابت در میان  شهرهای دیگر انجامید، بطوری که سرمایه‌داران متعدد به این صنعت روی آوردند و هتلهای چندی تأسیس کردند، در این هنگام بود که بر تعداد  هتل‌ها  افزوده گردید. اما گسترش افسانه‌ای و شگفت‌آور این صنعت به سال‌های قرن بیستم برمی‌گردد. سال 1930 با رویدادی غم‌انگیز برای این حرفه همراه گردید به طوری که چنان رکور سرد و سنگینی بر آن تحمیل گردید که سرمایه‌داران امید اندکی به بهبود آن داشتند، اما آغاز جنگ جهانی دوم باعث گردید که رونقی سریع و شگفت‌آور در این صنعت به وجودآید. این همای سعادت در تمامی دوران جنگ و تا آغاز دهه 1950 بر بام همه مراکزی که هتل نامیده می‌شدند در پرواز بود و رشد و شکوفایی آنها ادامه داشت، اما بحث مراکزی به نام «متل‌ها» که فقط به آمریکای شمالی محدود می‌گردید با مقوله مذکور جدا بود.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

-چگونه می توان امکان مسافرت بانوانی که به صورت تجرد به سفرمی طریقه ودر عین حال نیاز به امنیت دارند را فراهم نمود؟

-طراحی یک هتل مطلوب بانوان چه ویژگی های می تواند داشته باشد؟

– آیا بانوان کشورمان و کشورهای مسلمان دیگر  از این نوع ابنیه ها  در سطح کشور استقبال می کنند؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه

دسته بندی : پایان نامه ارشد