هتل بانوان در شهر مقدس قم

قسمتی از متن پایان نامه :

مهمانپذیر:

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

از انواع تاسیسات اقامتی ساده و ارزان قیمت می باشد،که قبل از گسترش هتلها در ایران رایج بوده می باشد. اینگونه تاسیسات معمولا وسایل خواب و استراحت مشتریان ومیهمانان را در اتاقهای جمعی و به ندرت اختصاصی تامین می نماید و تأثیر آن در تامین نیازهای مسافران بسیار بالا می باشد.

بطوری که حدود بیش از 50 درصد، مسافران داخلی در ایران را اینگونه تاسیسات اقامتی خدمات می دهند.

در صورت بهبود در چگونگی ساختمان و تجهیزات و خدمات ضروری این اقامتگاهها در گسترش جهانگردی اجتماعی و خصوصا گردشهای داخلی می تواند سهم عمده ای داشته باشد.

 

3-9-  زائر سرا یا خانه زواری:

زائر سرا تاسیسات اقامتی ایرانی می باشد، که نزد مسلمانان بخصوص شیعیان و در سایر مذاهب مثل بوداییان و هندوها مسیحیان بیشتر رواج دارد.

این تاسیسات مورد بهره گیری زوار و مشتاقان متبرکه و اماکن مقدسه مذاهب مختلف جهان قرار می گیرد. اینگونه تاسیسات در گذشته دور که تعداد زیارت کنندگان محدود بوده می باشد متصل به زیارتگاه و یا قسمتی از ساختمانهای کناری زیارتگاه را تشکیل می داده می باشد و در ایران از سبک معماری سنتی برخوردار می باشد.

امروز زائر سراها همزمان با گسترش جاده ها وبهبود وسائل فنی و اقتصادی پیشرفت کرده و تقریبا با مهمانپذیرهای جماعتی تطبیق می کند و به مقصود رفاه و رفع نیاز اقامتی زیارت کنندگان در ارتباط با حفظ تقوای اخلاقی آنان و ایجاد محیط مناسب برای دعا و انجام فرایض مذهبی تاسیس گردیده می باشد. اداره چنین مکانهایی اغلب به عهده متولیان زیارتگاهها می باشد و درآمد آن نیز صرف پرداخت امور مربوط به زیارتگاه    می گردد.

3-10-  مراکز جهانگردی:

دهکده های تفریحی و باشگاههای تفریحی مانند تاسیسات اقامتی جهانگردی ویژه کارکنان و کارمندان دولت و شرکتها…. می باشد که در مواقع مرخصی برای گذراندن تعطیلات سالانه به این گونه اقامتگاهها مراجعه کرده و از تسهیلات آنجا که مجهز به رستوران امکان پخت و پز و جای خواب می باشند بهره گیری می کنند.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

-چگونه می توان امکان مسافرت بانوانی که به صورت تجرد به سفرمی طریقه ودر عین حال نیاز به امنیت دارند را فراهم نمود؟

-طراحی یک هتل مطلوب بانوان چه ویژگی های می تواند داشته باشد؟

– آیا بانوان کشورمان و کشورهای مسلمان دیگر  از این نوع ابنیه ها  در سطح کشور استقبال می کنند؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه