عنوان کامل پایان نامه :

 هتل بانوان در شهر مقدس قم

قسمتی از متن پایان نامه :

  سطح بام و دیوارها:

نوع سطح و انتخاب مصالح سطوح در خصوصیات حرارتی ساختمان موثر می باشد و می تواند به کاهش بار حرارتی ساختمان کمک نماید. رنگهای روشن و سطوح براق، قسمت اعظمی از آفتاب تابیده شده را منعکس می نمایند. پس عملا مقدار بسیار کمتری حرارت به ساختمان راه می یابد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

بدون شک بحرانی ترین قسمت ساختمان، سطح بام آن می باشد در مناطق نزدیک به استوا، بیشترین مقدار تابش آفتاب و در نتیجه بالاترین بار حرارتی را دریافت می کند. اما در عوض، زیرا سطح بام بیشتر از بقیه سطوح به آسمان صاف شب مشرف می باشد در نتیجه خیلی سریعتر حرارت خود را به فضای خارج جو پراکنده می نمایند. پس، انتخاب مصالح سطح بام، بیشترین تاثیر را خواهد داشت تاثیری بسیار بیشتر از تاثیر مصالح سطح دیوارها.

یادآوری این نکته ضروری می باشد که ضریب جذب بازتاب مصالحی مفروض پیش روی تابش در دمای یکسان، یکی از اما وقتی حرارت از خورشید دریافت گردد، این ضرایب با هم متفاوتند، زیرا در این حالت حرارت دریافت شده از سطحی می باشد با دمای 5500 درجه سلسیوس، اما دمای بازتاب همان دمای معمولی سطح مصالح می باشد که در مورد زمین به ندرت از 50 درجه سلسیوس تجاوز می کند.

در نظر داشتن این نکته در رابط با انتخاب مصالح سطح بام بیشترین اهمیت را داراست.

 

4-15- سرپناه برای اقلیمهای گرم و خشک

طبیعت اقلیم

هوای خیلی گرم و خشک و زمین بایر از خصوصیات اقلیمهای گرم و خشک و بیابانی و نیمه بیابانی می باشد دمای هوا در طول روز ممکن می باشد بین 27 و 49 درجه سلسیوس (بطور عادی بیش از 31 تا 34 درجه سلسیوس که دمای پوست می باشد) نوسان داشته باشد. اما در شب این دما ممکن می باشد به 24 درجه سلسیوس کاهش یابد.

رطوبت هوا بطور دایم، متوسط می باشد هیچ لکه ابری وجود ندارد تا از تایش شدید آفتاب بکاهد اما در عوض، آسمان صاف امکان بازتاب مقدار قابل توجهی حرارت را به فضای خارج به وجودمی اورد هوای خشک رطوبت پایین و بارندگی بسیارکم مانع از رشد و نمو گیاهان می شوند. زمین خشک و بایر تابش شدید آفتاب را منعکس می نماید و درخشندگی ناراحت کننده ای در سطح زمین انجماد می کند، بادهای محلی اغلب حامل گرد و خاک و ماسه هستند.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

-چگونه می توان امکان مسافرت بانوانی که به صورت تجرد به سفرمی طریقه ودر عین حال نیاز به امنیت دارند را فراهم نمود؟

-طراحی یک هتل مطلوب بانوان چه ویژگی های می تواند داشته باشد؟

– آیا بانوان کشورمان و کشورهای مسلمان دیگر  از این نوع ابنیه ها  در سطح کشور استقبال می کنند؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه