هتل بانوان در شهر مقدس قم

قسمتی از متن پایان نامه :

امام زاده اسماعیل

این امامزاده از زیارتگاه‎های قدیمی استان قم می باشد که در دامنه کوه بیدقان در 18 کیلومتری قم واقع شده می باشد. در این بقعه، سه تن به اسامی شاهزاده اسماعیل و فرزندش حمزه ـ از اولاد علی بن جعفر عریض ـ و شاهزاده محمد ـ از اولاد امام کاظم ـ علیه السّلام ـ مدفون‎اند. این امامزاده از بناهای تاریخی قم و دارای درهای نفیس و کاشی‎های عالی و صندوقی منبت بر روی مرقد می باشد. این بنا مشتمل بر بقعه گنبدی، رواق، صحن و مسجد می باشد و بنای آن از ابنیه قرن هفتم هجری می باشد.

امام زاده موسی مبرقع

این امامزاده فرزند امام محمد تقی ـ علیه السّلام ـ جد سادات رضوی می باشد. ایشان اولین کسی از سادات رضوی می باشد که در قم اقامت گزیده می باشد. و در کنارش یکی از فرزندانش به نام شاهزاده احمد فرزند محمد بن موسی مدفون گردید.

امام زاده شاه حمزه

این امام زاده از فرزندان موسی بن جعفر ـ علیه السّلام ـ و برادر امام رضا ـ علیه السّلام ـ می باشد. این امام زاده که در میدان کهنه قم واقع شده مورد تکریم ویژه مردم می باشد.

 

 

امام زاده احمد بن اسحاق

این بنا در میدان کهنه قم یا میدان زکریا بن آدم در جوار امامزاده شاه حمزه قرار گرفته و مدفون در آن، احمد بن اسحاق عسکری از نوادگان امام هفتم ـ علیه السّلام ـ می باشد. حرم اصلی امامزاده از بناهای باستانی قبل از صفویه می باشد که به دستور شاه طهماسب تعمیر و تزئین شده می باشد.

امام زاده ابو العباس احمد

این آرامگاه در مجاورت امامزاده دربهشت قم واقع شده می باشد و از آثار قرن هشتم هجری می باشد و درمورد شخصیت مدفون در آن نقل شده که از سادات حسنی سجادی بوده و جدش، ابوالفضل حسین، از صحابه امام عسکری ـ علیه السّلام ـ می باشد

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

-چگونه می توان امکان مسافرت بانوانی که به صورت تجرد به سفرمی طریقه ودر عین حال نیاز به امنیت دارند را فراهم نمود؟

-طراحی یک هتل مطلوب بانوان چه ویژگی های می تواند داشته باشد؟

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

– آیا بانوان کشورمان و کشورهای مسلمان دیگر  از این نوع ابنیه ها  در سطح کشور استقبال می کنند؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه

دسته بندی : پایان نامه ارشد