هتل بانوان در شهر مقدس قم

قسمتی از متن پایان نامه :

– جغرافیایی تاریخی استان قم:

درمورد قدمت قم و تاریخ بنای ان اختلاف نظر هست. بعضی عقیده دارند که این شهر پیش از دوره اسلامی نیز وجود داشت، بعضی هم می گویند که شهر قم بعد از اسلام بنا گردیده می باشد.

باستان شناسی مانند «گریشمن» کناره های غربی ایران (قم، سیلک، کاشان و ساوه) را از نخستین و قدیمی ترین مناطقی می دانند که جماعات اولیه نسانی در آن استقرار یافته ی تمدن های اولیه پی ریزی کرده اند. در این صورت قدمت قم  و نواحی پیرامون آن به چند هزار سال پیش می زنند. نتایج کاوش های باستان شناسی اخیر در منطقه قمرود نیز بر صحت این نظر دلالت دارد و در شاهنامه فردوسی نیز نام قم سه بار ذکر گردیده می باشد. با این تفاصیل تعداد زیادی مورخین، محققین و جغرافیا نویسان قدیم، عقیده دارند که قدمت شهر قم به پیش از اسلام نمی رسد و در دوره اسلامی ساخته شده می باشد، اما نوعی آبادانی در ان وجود داشته که از فهوم شهر در آن روزگار بسیار دور بوده می باشد عرب هایی که بعد از اسلام به آنجا هجرت کردند. لفظ قم را با الهام از واژه کم (که نام حصاری در نزدیکی قم فعلی بود) برآن نهاده اند.

استان قم، در مجاورت کویر مرکزى ایران در جهت غرب آن واقع شده و وسعت آن 11316 کیلومتر مربع که تقریبا 6/0 درصد از مساحت کل کشور را در بر می ‏گیرد. از شمال به استان تهران و از غرب به استان مرکزى وازشرق به استان سمنان و از جنوب به استان اصفهان محدود می باشد. مختصات جغرافیایى این استان 50،8،52 تا 8،25 و 52 طول جغرافیایى نسبت به نصف النهار گرینویچ و به عرض جغرافیایى 34،8،10 تا 9،10 و 35 نسبت به خط استوا قرار گرفته می باشد. حدود 25 درصد از وسعت استان را مناطق کوهستانى و کوهپایه اى تشکیل داده و مابقى به صورت دشت می‏باشد. با در نظر داشتن اختلاف زیاد ارتفاع در استان (از 800 تا 3330 متر) داراى آب و هواى متفاوت و اقلیم هاى مختلف (از اقلیم خشک کویرى گرفته تا معتدل و کوهستانى) می‏باشد. بر اساس آخرین تقسیمات کشوری در سال 1375، این استان دارای یک شهرستان، 4 بخش، یک شهر 9 دهستان و 363 آبادی دارای سکنه بوده می باشد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

-چگونه می توان امکان مسافرت بانوانی که به صورت تجرد به سفرمی طریقه ودر عین حال نیاز به امنیت دارند را فراهم نمود؟

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

-طراحی یک هتل مطلوب بانوان چه ویژگی های می تواند داشته باشد؟

– آیا بانوان کشورمان و کشورهای مسلمان دیگر  از این نوع ابنیه ها  در سطح کشور استقبال می کنند؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه