عنوان کامل پایان نامه :

 هتل بانوان در شهر مقدس قم

قسمتی از متن پایان نامه :

رنگ:

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

رنگ در طراحی داخلی احساس آدمی را تحت تاثیر قرار داده، ضمن آنکه رنگ، حس مقیاس را هم موجب می گردد. کاربرد رنگ هم، از یک فضای داخلی به فضای دیگر فرق می کند و در کاربرد رنگ، در نظر داشتن خصلت‌های روانی آدمیان ضرورت تام دارد.

تأثیر رنگ ها در ایجاد آرامش در اتاق خواب

اگر به دنبال اتاق خوابی با فضای گرم سنتی و اندکی تجملی هستید، بهره گیری از رنگهای به کار رفته در صنایع دستی شرقی راه حلی مناسب برای دستیابی به چنین فضایی می باشد.رنگهای گرمی زیرا طلایی، نارنجی ها، قرمزهای پرمایه و آجری های  به کار رفته در طرحهای سنتی شرقی عاملی مهم در ایجاد نمایی با شکوه و گرم در یک دکوراسیون هستند. علاوه بر به کارگیری این رنگها در فضای اتاق بهره گیری از پارچه های ابریشمی و کتان  طرحدار،  تابلوها و مجسمه های زینتی شرقی، پارچه های سوزن دوزی و قلمکار غنا جذابیت  این دکوراسیون  را دوچندان می کند.  برای نیل به موفقیت  در ترکیب  سطوح طرح دار گوناگون در چنین دکوراسیونی لازم می باشد  سطوحی ساده  و روشن  به  مقصود استراحت  چشم در فضای اتاق در نظر گرفته شوند که رنگ ساده و روشن روی دیوارهای اتاق می تواند این تأثیر را به خوبی اعمال کند.
همچنین آویزهای پارچه های در قسمت بالا و پشت  تخت فضایی رمانتیک و خاص به اتاق می بخشد و می تواند  تختخواب را بیش  از پیش به کانون  توجه در اتاق تبدیل کند. پیش روی دکوراسیون های  سنتی دکوراسیون های تک رنگ قرار گرفته اند که با به کارگیری تو نا لیته های مختلف یک رنگ فضایی آرام و یکنواخت را پدید می آورند. رنگهای  روشن نمای آفتابی و پرنشاط و در همان حال ساده و آرامش بخش را در برابر دیدگان  بیننده  قرار می دهند. ترکیب رنگ های زرد و سبز ازآنجا که سبز یکی از رنگهای مشتق شده از زرد می باشد، در فضای اتاق خواب بسیار موفق و مناسب خواهد بود. اما بایستی به خاطر داشته باشیم که غالب شدن رنگ سبز بر زرد در یک اتاق نشیمن بر جذابیت و زندگی در آن می افزاید، اما در یک اتاق خواب اختصاصی قسمت اعظم فضا به رنگ زرد سادگی و آرامشی که لازمه یک اتاق خواب می باشد به آن می بخشد، حال آن که غالب شدن رنگ سبز در اتاق خواب بیش از اندازه لازم به فضا شور و انرژی می بخشد. انتخاب رنگ در اتاق کودکان خود ازقواعدی جداگانه برخورداراست. اتاق خواب نوزادان را بهتر می باشد با رنگهای ملایم و پاستلی آرایش کنیم. اتاق خواب کودکان خردسال و نوجوانان را نیز میتوانیم با رنگهای شاد و پرانرژیتر زینت دهیم.

بهره گیری از ترکیب رنگهای هارمونیک که در چرخه رنگ در کنار یکدیگر  قرار گرفته اند نیز در دکوراسیون یک اتاق خواب می تواند بسیار موفقیت آمیز باشد.  به عنوان مثال بهره گیری از تو نالیته های مختلف رنگ بنفش و سبز در کنار یک رنگ روشن متضاد مانند کرم فضایی زیبا می آفریند. آن چیز که بایستی در طراحی رنگی دکوراسیون یک اتاق خواب همواره در نظر داشته باشیم این می باشد که نه تنها انتخاب مجموعه های از رنگها بلکه اندازه به کارگیری آنها و سطوحی که اشغال می کنند در مقایسه با هم نیز از اهمیت به سزایی برخوردار می باشد.

همچنین ایجاد ارتباط میان سطوح رنگی گوناگون با بهره گیری از جزئیاتی زیرا یک قاب عکس، حاشیه های کاغذ دیواری نصب شده به دیوار، تکرار طرح خاصی بر روی ملحفه و روبالشی ها و یا حتی قرار دادن یک جفت آباژور یا گلدان بر روی پاتختی ها یا میز آرایش میتواند به دکوراسیون یک اتاق انسجام و هماهنگی بیشتری ببخشد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

-چگونه می توان امکان مسافرت بانوانی که به صورت تجرد به سفرمی طریقه ودر عین حال نیاز به امنیت دارند را فراهم نمود؟

-طراحی یک هتل مطلوب بانوان چه ویژگی های می تواند داشته باشد؟

– آیا بانوان کشورمان و کشورهای مسلمان دیگر  از این نوع ابنیه ها  در سطح کشور استقبال می کنند؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه