عنوان کامل پایان نامه :

 هتل بانوان در شهر مقدس قم

قسمتی از متن پایان نامه :

–  تجزبه تحلیل رنگ

اثر هررنگ بستگی به سایه و غلظت رنگ دارد آبی آسمانی، آبی سیر و رنگ آب همه آبی هستند اما هر یک تداعی‌ کننده معنای مختلفی می‌باشند و تأثیرشان متفاوت می باشد. درک احساس رنگ با تغییر فاصله از آن رنگ تغییر می کند زمانی‌ که طراح رنگی را انتخاب می کند بایستی فواصل عمومی را از دید مشتری به هنگام ورود به سالن در نظر بگیرد.

مطالعه‌های انجام شده در مورد تأثیرات رنگ به طریق علمی توسط کارشناسان و متخصصان صورت گرفته. و بیشترین اختلاف در مورد اثر روانی رنگ‌هاست. تأثیرخصوصیات رنگ‌ها از نظر روان‌شناسی به‌صورت مجزا تعبیر شده برای آنها محدود‌یتهای تعیین می گردد.

 

قرمز:

از زمان‌های قدیم تداعی‌کننده خشم، حمله و خشونت  بوده تعداد رنگ‌هائی که با قرمز هارمونی داشته باشند محدود می باشد زیرا رنگی بسیار قوی، گرم می باشد، در ترکیب با طلا، برنج، چوب، کریستال، و آینه بسیار زیباست، قرمز با سیاه ترکیب کلاسیک شیکی می‌باشد. بعضی عقیده دارند که رنگ قرمز افزایش‌دهنده اشتهاست. این رنگ مناسب اتاق‌هایی می باشد که در آنها فعالیت‌های جسمانی زیادی صورت می‌گیرد می‌توان در اتاق‌های مخصوص بازی باتاق‌ها و سالن‌های غذاخوری استودهای ورزشی و سالن‌های اجتماعات برای ایجاد سایه روشن از درجات تیره قرمز بهره گیری نمود. این کار نتایج مثبتی به همراه داشت. قرمز هیجان انگیزترین طیف رنگ‌هاست برای این که بتواند بهترین تأثیر را بر جای بگذارد بایستی آن را به میزانی محدود به کار برد. از سوی دیگر درجات تیره رنگ قرمز قادرند. محیط را به فضای سنگین و ناخوشایند مبدل سازند ـ در محیط‌های کوچک بهترین راه ممکن بهره گیری بسیار محدود از این رنگ در معدودی از قسمت‌ها می باشد. رنگ مایه خالص قرمز به ندرت برای رنگ دیوارها به کار می‌رود و خصوصاً نباید از آن در متوسطه‌های کارگاهی یا مکان‌هایی بهره گیری نمود که خطر مصدومیت با وسائل و ماشین آلات هست.

 

درجات مختلف نارنجی:

این رنگ از ترکیب دورنگ قرمز و زرد به دست می‌آید به همین دلیل دارای ویژگی‌های اقتدار رنگ قرمز و ملایمت رنگ زرد می باشد. این رنگ در فضاهای بزرگ به مراتب راحت‌تر از رنگ قرمز می‌نشیند. تاریخی باعث بالا رفتن روحیه می گردد. فضای گرم و آرامش بهتررا فراهم می‌آورد. درجات تیره آن رنگ‌های مناسبی برای فضاهایی زیرا اتاق‌های بازی، سالن غذاخوری مخصوص تفریحات مختلف راهروها می باشد نارنجی برای هر مکانی که عده‌ای به مقصود شرکت در مجمعی خاص بالذت بردن از اوقات خود در آن جمع می شوند رنگ فوق العاده می باشد و می‌تواند در افزایش خوشحالی و شادمانی تأثیر مهمی را اعمال کند در فضاهای مطالعه می‌تواند در ابعاد کوچک تر مثل کارهای چوبی قاب پنجره‌ها، درها و تخته‌های محل اتصال دیوار به کف یا از ترکیب آن با کمی سفید جهت به دست آوردن گلبهی ملایم و درجه روشن زرد آلویی (سفید آمیخته) بهره گیری نمود.

 

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

-چگونه می توان امکان مسافرت بانوانی که به صورت تجرد به سفرمی طریقه ودر عین حال نیاز به امنیت دارند را فراهم نمود؟

-طراحی یک هتل مطلوب بانوان چه ویژگی های می تواند داشته باشد؟

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

– آیا بانوان کشورمان و کشورهای مسلمان دیگر  از این نوع ابنیه ها  در سطح کشور استقبال می کنند؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه