هتل بانوان در شهر مقدس قم

قسمتی از متن پایان نامه :

درجات مختلف زرد:

تداعی‌کننده اشعه خورشید، نشانه قیمتی بودن، پرروحیه و بانشاط. در مقیاس کم می‌تواند ناقل خوشحالی، امیدواری،فراوانی باشد و این رنگ به‌خصوص در مکان صبحانه‌خوری بسیار مناسب می باشد. رنگ زرد دارای خاصیت جلب و جذب می باشد به عنوان رنگ تأکید‌کننده و سمبلی در علم معماری می‌تواند تأثیر زیادی در طراحی داشته باشد، همانگونه که علامت مک‌دونالد با رنگ زرد خود همه جا جلب توجه می کند و اما زرد مایل به سبز اثر مضطرب‌کننده‌‌ای دارد. درجات مختلف رنگ زرد این رنگ‌های بسیار خوبی برای آشپزخانه خصوصاً در صورت عدم وجود نور کافی هستند. زرد رنگی می باشد که روحیه شاد و مثبت به افراد می‌بخشد بیشتر بکوشیم رنگ زرد را در کنار مکملش بنفش بهره گیری کنیم.

 

سبز:

سبز رنگ تسکین بخش و آرامش دهنده بوده و تداعی‌گر طبیعت می باشد. سبز برای مکان‌هایی که ساختمان را با بیرون مرتبط می‌سازند مانند حیاط و تیرگلخانه‌ها رنگ مناسبی می باشد. این رنگ غالباً به مقصود کمک به رفع بحران‌های روحی مورد بهره گیری قرار می‌گیرند در اکثر سالن‌های تئاتر و ایرا اتاق‌ها سبز رنگی هست که بازیگران قبل از اجرا آن استراحت بپردازند.

 

رنگ سبز سمبل طبیعت و مترادف با سرسبزی و خرمی بوده و مایه آسایش فکر و روح می‌باشد. ترکیب این رنگ با چوب سفید و نور مناسب طرح زیبائی را ایجاد می کند. بهره گیری بهینه از این رنگ تاثیر بیشتری در محیط می‌گذارد. به علت طبیعت منعکس‌کننده رنگ‌ها انعکاس این رنگ ممکن می باشد تأثیر منفی برروی رنگ پوست و رنگ بعضی از غذاها بگذارد پس نباید از رنگ سبز به مقدار خیلی زیاد بهره گیری گردد.

 

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

طلائی:

به ظاهر شبیه زرد می باشد تأثیر گرمائی آن به نحوی می باشد که می‌تواند در موازنه یا خنثی‌کردن رنگ‌های سرد مؤثر باشد بدین ترتیب که حالت سردی سنگ به کمک رنگ طلائی خنثی می گردد یا چوب که به‌گونه طبیعی قدری تیره می باشد به کمک این رنگ درخشان و روشن می گردد. تاکنون رنگ طلائی با ثروت و قدرت مرتبط بوده و از معدود رنگ‌هائی می باشد که پیوسته مورد توجه بوده و زمان روی آن اثر نگذاشته و هیچ گاه قدیمی نشده می باشد.

 

آبی:

پاک، سرد و نیروبخش. این رنگ قادر می باشد صورت ظاهری یک اتاق را بزرگ‌تر از آن چیز که هست نشان دهد، اما بایستی از سطح میز و غذاها دور باشد. آبی در ترکیب با رنگ‌های گرم ترکیب زیبائی به‌وجود می‌آورد. همچنین گفته شده که آبی تأثیری آرام بخش دارد. همواره آرامش را با خود به همراه دارد. باعث کاهش اضطراب می شوند. برای مکان‌هایی که نیاز به استراحت آسودگی و فارغ از دغدغه وجود داشته باشد توصیه می گردد. می‌توان از آن برای دلباز‌تر کردن فضاهای محصور و بسته بهره گیری نمود.

 

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

-چگونه می توان امکان مسافرت بانوانی که به صورت تجرد به سفرمی طریقه ودر عین حال نیاز به امنیت دارند را فراهم نمود؟

-طراحی یک هتل مطلوب بانوان چه ویژگی های می تواند داشته باشد؟

– آیا بانوان کشورمان و کشورهای مسلمان دیگر  از این نوع ابنیه ها  در سطح کشور استقبال می کنند؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه